Průběh vyšetření v centru

Naše zařízení je ambulantní. Z důvodu vyšetření a léčby u nás tedy nebudete trávit noc, ale všechny přístroje a pomůcky Vám zapůjčíme s sebou domů.

Termín si dohodněte předem telefonicky nebo přes náš online objednávací formulář https://rezerv.us/index/spankove-centrum

Dostavte se prosím  na adresu Ul. 17. listopadu 6, Děčín, 1 patro. Pokud Vám navrhovaný termín nevyhovuje, ozvěte se nám.

V čekárně se prosím zaregistruje do pacientského systému pomocí karty pojištěnce a zvolte „Spánkové centrum“.

Následně se Vám budeme věnovat a vysvětlíme Vám celý proces vyšetření a nastíníme Vám i možnosti následné léčby.

Před vlastním vyšetřením, které proběhne  v domácím prostředí, Vám vysvětlíme použití přístroje. Dostanete od nás též krátký manuál, který Vám použití přístroje usnadní. Obsluha všech přístrojů je intuitivní a po zaškolení naším odborným personálem je zvládnete použít.

Při první návštěvě u nás Vám zapůjčíme domů monitorovací přístroj (polygraf), který bude monitorovat Váš spánek. Tento přístroj nám prosím vraťte následující den mezi 8-9 hod., v případě víkendu v pondělí, v tentýž čas.

Součástí komplexního vyšetření na obstrukční spánkovou apnoi (zástavy dýchání ve spánku) je také vyš. u ORL lékaře MUDr. Bureše, který je součástí spánkového centra. Dohodněte si s ním prosím též termín vyšetření (tel. +420 731 923 293) dle jeho volné kapacity.

V den vrácení polygrafu, tedy následující den mezi 8 – 9 hod., Vás budeme v rámci interního vyšetření odesílat na odběry krve do naší smluvní laboratoře (vzdálené cca 5 min cesty). Ráno před odběrem krve, resp. od půlnoci nic nejezte. Pít můžete jen vodu či neslazené nápoje. Pokud se léčíte s cukrovkou nebo jiným onemocněním a delší lačnění je pro Vás obtížné, komunikujte to prosím přímo v ordinaci.

Potom co získáme údaje z výše jmenovaných vyšetření. (Budou nám automaticky zaslány.) Vás budeme přibližně do dvou týdnů kontaktovat ohledně Vašich výsledků a ev. plánování Vaší léčby. Případně se můžete na nás též obrátit telefonicky sami.

Věnujte prosím zvýšenou pozornost vyplňování „Dotazníku“, který můžete při elektronické rezervaci vyplnit online, nebo jej obdržíte u nás v ordinaci. Jedná se o standardizovaný dotazník pro pacienty s poruchami spánku.

Zjištěné údaje mají pro lékaře cennou výpovědní hodnotu při zhodnocení Vašeho zdraví ve vztahu k posuzovanému onemocnění.